Promenada w Ełku

W ciągu dnia – wyśmienite miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, wypicia filiżanki kawy, a także spaceru nad pięknym jeziorem Ełckim. Jeziorem, któremu uroku dodaje umieszczona w wodzie fontanna.

Nocą pięknie oświetlona promenada staje się doskonałym miejscem zarówno na romantyczny spacer jak i miły wieczór z przyjaciółmi wzbogacony o odwiedzenie pobliskich lokali. Zabawa do białego rana gwarantowana!

Wzdłuż deptaku umieszczone są drewniane rzeźby przedstawiające królów Polski. 

Przy końcu promenady, nieopodal miejskiej plaży, polecamy zatrzymać się i posiedzieć chwile z Kopernikiem. Kto wie… może opowie nam “O obrotach sfer niebieskich”?

Na terenie parku znajdziemy model Układu Słonecznego – kamienne kule są wykonane w skali, odzwierciedlającej ich naturalne rozmiary.. Daje nam to pogląd na to, która planeta jest największa, która najmniejsza, a która plasuje się między nimi. Przy każdej kuli są podane także informacje o danej planecie.

A kiedy uznamy, że starczy nam już wiedzy dotyczącej astronomii, to Park Kopernika jest także doskonałym miejscem do treningu dla dorosłych (20 urządzeń do treningu), a dla dzieci do zabawy na placu zabaw w kształcie gwiazdozbiorów. Doskonałe oświetlenie umożliwia trening/zabawę także w nocy.

Osobom lubiącym nocne spacery polecamy także spacer wzdłuż rzeki Ełk (aż do ujścia do Jeziora Ełckiego), a osobą lubiącym opalanie i kąpiel – odwiedzenie plaży miejskiej.

 

Ełk