Punkt widokowy Okartowo

Na drodze w kierunku Ełku, po lewej stronie rozpościera się jezioro Tyrkło, zaś po prawej, za starym żelaznym mostem kolejowym, jezioro Śniardwy – największe jezioro w Polsce.

Rezerwat ptaków Łukajno

Od 1947 roku jezioro Łukajno stanowi za rezerwat przyrody – każdy, kto odwiedził to miejsce nie będzie tym faktem zaskoczony, ponieważ jezioro i jego okolica tworzą niesamowity przyrodniczy krajobraz. Możemy spotkać tu wiele gatunków zwierząt i roślin. 

Kanał Giżycki

Kanał łączący jezioro Niegocin z jeziorem Kisajno wybudowano w II połowie XVIII wieku. Kanał Giżycki nazywany jest też kanałem Łuczańskim (nazwa ta jest szczególnie popularna wśród żeglarzy).

Zamek w Giżycku

Zamek położony jest nad kanałem Giżyckim (Łuczańskim). Pierwszy zamek został zbudowany w połowie XIV wieku dla prokuratora krzyżackiego

Most obrotowy w Giżycku

Uunikatowy most w Europie – na całym kontynencie jest zaledwie kilka mostów o tego typu konstrukcji. Most zbudowano w 1898 roku na kanale Giżyckim (Łuczańskim), jako drogę dojazdową do Twierdzy Boyen.

Punkt widokowy Harsz

Punkt widokowy w miejscowości Harsz zostanie długo w pamięci. Szczególnie polecamy to miejsce podczas zachodu słońca.

Sztynort

Sztynort – słowo, które powinno kojarzyć się z wieloma historiami, opowieściami, legendami, ciekawostkami, jeziorem, portem, miejscowością, a także kamieniami, przesmykiem i szantami.

Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych

Oberkommando des Heeres in Mauerwald, czyli Kwatera Główna Wojsk Lądowych w Mamerkach to doskonale zachowany kompleks niemieckich zabudowań militarnych z okresu 1940-1944.

Punkt widokowy: Ogonki

Niesamowite miejsce z pięknym drewnianym molo i drewnianymi ławeczkami, na których można usiąść i delektować się widokiem.

Szlak kolejowy Giżycko-Kruklanki-Węgorzewo-Kętrzyn

Linia kolejowa Kruklanki-Węgorzewo to fragment linii kolejowej Giżycko-Węgorzewo, odcinki te były wykorzystywane przez Niemców do przewożenia zaopatrzenia i sprzętu między pobliskimi kompleksami niemieckich zabudowań wojskowych